Клуб "СКАРБНИЦЯ"

     Спілкуймось! Відпочиваймо! Радіймо життю!

"Різдвяні посиденьки" клубу "Скарбниця"

13 січня 2022 року – четвер. Українці збираються родинами для святкування Щедрого вечора або преподобної Меланії (Маланка), а  працівники міського Палацу культури  провели учасникам клубу «Скарбниця» засідання під назвою - «Різдвяні посиденьки».

Присутні, в свою чергу, ділилися спогадами про те, як відзначали Різдво раніше, про веселі різноманітні конкурси та розваги, обмінювалися особистими рецептами страв різдвяного столу.

Говорили про загальноукраїнські та власне сімейні традиції, про особливості відзначення зимових свят у кожній родині, відгадували загадки, співали різні народні колядки та щедрівки.

Зустріч залишила приємні спогади в душі кожного та надію, щоб дав Господь добра до хати, і ще на той рік діждати.

Час минув непомітно, учасники клубу «Скарбниця» отримали масу позитивних емоцій, нових знань та вмінь, а також солодкі подарунки.

"ЗОЛОТА ОСІНЬ"

1 жовтня у міському Палаці культури відбувся чарівний концерт під назвою "Осінь золота", з нагоди відзначення Дня людей похилого віку, Дня посмішки та Дня музики. У концерті прийняли участь артисти хору "Співуче джерело", клубу "Скарбниця", народного ансамблю танцю "Пролісок", неперевершена Тамара Мазур , талановита Людмила Сторожук, креативна Марія Караван , а також музиканти Муніципального духового оркестру під керівництвом Георгія Білоуса. Протягом вечора творча команда вражала піснями, танцями, поезією, акторськими здібностями та гумором. Дякуємо всім хто приймав участь!

«Андріївські вечорниці»

Напередодні 13 грудня, Дня святого Андрія Первозванного,  працівники КЗ «Славутський міський Палац культури» запросили учасників любительського об’єднання клубу «Скарбниця» на «Андріївські вечорниці». На зустріч були запрошені поважні учасники Народного аматорського хору ветеранів «Співуче джерело». Ведучою засідання виступила музичний керівник хору Дарія Самчук. Вона розпочала засідання з короткого екскурсу в історію свята, а коли мова зайшла про традиції та вірування пов’язані з цим днем, запросила до розмови присутніх. Поважні гості маючи за плечима багатий життєвий досвід, розказали про традиції святкування Андріївських вечорниць в різних куточках України. Говорили зокрема про те, що за часів наших дідусів та бабусь вечорниці були одним із найпопулярніших свят серед молоді. Адже не було інтернету, соціальних мереж і чи не єдиним місцем, де можна було знайти собі пару чи позалицятись  були вечорниці. У ніч на Андрія, дівчата ворожили, співали, а хлопці бешкетували та придивлялись до красунь. Також, присутні на зустрічі згадали про веселу гру, яка лягла в основу Андріївських вечорниць – «Калита». Цікаво було почути і спогади учасника хору ветеранів Володимира Мучурада. Він розповів, що на львівщині, де він народився, Андріївська ніч була часом для зловмисного бешкетництва парубків. Які могли зняти ворота від оселі дівчини до якої залицялись та віднести їх на річку і таке подібне. При тому що в нашому регіоні подібне дозволялось в ніч з 13 на 14 січня на Старий Новий рік.

Також вважалося, що саме 13 грудня розпочинається цикл новорічно-різдвяних свят. Відзначали його гучно з веселими забавами і піснями.

Шануючи християнські традиції учасники зібрання продовжили зустріч невеликою, імпровізованою концертною програмою.

 

 Солісти хору Марія Марчук та Марія Кузьмінчук виконали чудові пісні - «Вже осінь чарівна», «Може я тебе вигадав» та українську колядку «Через поле України», яку залюбки підспівували всі присутні.

 Іван Яковишин був надзвичайно дотепним, розказавши веселу гумореску. Дуже чуттєво і зворушливо Людмила Батащук        виконала пісню «Нічка цікавая».

Під кінець цього дуже душевного концерту соліст Володимир Мучурад разом з усіма учасники хору ветеранів виконали пісню «Очі волошкові».

Але на цьому приємні сюрпризи для присутніх не скінчились. Працівники Палацу культури запропонували учасникам засідання взяти участь в майстер-класі з виготовлення декоративного різдвяного вінка. Варто сказати, що гості із задоволенням долучились до цієї цікавої справи. А виготовляли сувенір учасники любительського засідання клубу «Скарбниця», знову з піснею. На завершення всі співали українську колядку.

Загалом свято пройшло по-домашньому затишно і подарувало присутнім багато приємних вражень, позитивних емоцій та чудовий передноворічний настрій.

«Вже Масляна в гості іде»

В п’ятницю 28 лютого в міському Палаці культури відбулось народне традиційне дійство до свята Масляної,  учасниками якого стали члени  клубу «Скарбниця».

Організатори свята провели його, як кажуть, в атмосфері домашнього затишку, зустрічі добрих друзів.

Щоправда, присутні почерпнули багато цікавої інформації про святкування Масляної з розповіді ведучої Дарії Самчук. Зокрема, всі дізнались про те, що Масляну святкували цілий тиждень і кожен день мав свою символічну назву і пов’язані з ним традиції. Так для прикладу, понеділок називали «зустріч». В цей день дівчата готували для хлопців, які не одружилися до Великого посту, «колодки». При зустрічі на гулянні вони прив’язувались неодруженим парубкам до ніг. З такою «прикрасою» вони мали ходити протягом всього дня. Далі був «розважальний» вівторок, середа – «лакомка», «широкий» четвер, п’ятниця – «тещині вечері», субота – «день гостей» і завершувала тиждень «прощена неділя».

Також, ведуча розповідала про традиції пов’язані з харчуванням на масляному тижні. Коли вже заборонялось вживати в їжу м’ясні продукти, але ще дозволялось щедро смакувати стравами з молока, масла, яєць, сиру, сметани. Власне цей звичай дав назву «Масляному тижню».

Багато було сказано і про млинці – найпопулярнішу і улюблену страву в ці дні.

З Масляною пов’язано не лише велике число традицій, а ще й приказок, прикмет, прислів’їв та веселих розваг. Щодо останніх, то розважали присутніх артисти студії оригінального жанру «КлоунАрт», які продемонстрували веселу історію про те «Як козаки млинці їли» та учасники дитячого драматичного колективу «Арлекіно». Також, всі бажаючі змогли взяти участь у майстер-класі з виготовлення Пасхального сувеніра, а саме одного з головних символів свята – Великоднього яйця, який підготувала та провела Надія Ковальчук. Присутні із захватом прикрашали дерев’яні заготовки яскравими намистинками, мереживом та різнобарвними, дрібними квіточками. Але головними прикрасами сувенірів, стали гарний настрій та любов з якими їх виготовляли. Тож подарунки, які учасники свята зробили собі своїми руками вийшли просто чудові!

Завершувалось свято оригінальним кулінарним дефіле. Участь у ньому взяли майже всі учасники клубу «Скарбниця». А оскільки святкували Масляну, то поважні господині приготували безліч смаколиків. Головною стравою на святковому столі традиційно були млинці. Їх розмаїття вражало не лише смаками, а й оригінальними, незвичними назвами.

Млинцями з маком «Дурман», млинцями з одноіменною начинкою «Грибна рапсодія», з сиром «Вершковий рай» - частувала присутніх Галина Васьківська. Марія Марчук приготувала млинці «Весняні» та запашні пиріжки «Смакота». Гарно смакували налисники з капустою «Українські» від Валентини Райковської та пельмені «Пальчики оближеш», які приготувала Галина Романчук. Млинці з символічною назвою «Заговини» та асорті «Домашні забави» подала до столу Валентина Березінська. Людмила Батащук «приправила» свої страви вишуканими назвами, запашні солодощі вона назвала «Французька весна», а котлети курячі – «Кур-ля-ля». Ще одна вправна господиня Галина Бендюг пригостила всіх своїм фірмовим «Улюбленим асорті» та «Сюрпризом в мішечку». Розмаїття смаків і оригінальна подача її млинців підкорили присутніх. І завершував кулінарне дефіле Микола Максимчук. Пухкі і ароматні оладки з маком і сиром «Вірині гостинці» приготувала і передала до гурту дружина акомпаніатора хору ветеранів.

Пригостившись рум’яними, запашними млинцями та іншими смаколиками, учасники клубу «Скарбниця», як і годиться, щоб розбудити весну, заспівали українських народних пісень.

«Різдвяні посиденьки»

24 січня 2020 року відбулося засідання клубу «Скарбниця», який вже кілька років створений при міському Палаці культури.

Протягом вечора учасники клубу знайомили гостей із своїм мистецьким життям та позитивною енергією, запальною піснею, дотепним гумором  створюють хороший настрій не лише собі, але й оточуючим.

Засідання було збагачене сузір’ям славутських талантів:  артистична Інна Гармель, поетична Валентина Бухтійчук, неординарний  Микола Матусець, дзвінкоголоса Галина Бендюг, проникливі Тетяна Карпенко та Галина Павлюк,  захоплююча Марія Караван. Також гармонійно доповнив вечір жіночий дует Віри Заєць та Марії Кузьмінчук та вже відомий сімейний дует Василя та Галини Прокопчуків. Чудово вплелася в програму гумористично-танцювальна композиція від Віри Троцюк. На святі також був присутній гумор у вигляді веселих гуморесок, які розповідав Василь Прокопчук та комічні сценки за участю учасників хору ветеранів. А родзинкою заходу став (баяніст-віртуоз) Микола Максимчук із чудовими композиціями.

Своїми чудовими милозвучними піснями протягом всього дійства прикрасили учасники Народного аматорського хору ветеранів.

Всім без сумніву сподобався вечір, бо такі засідання справді зближують та дають можливість краще сприймати людей, які тебе оточують.

Клуб "Скарбниця" - це справжній осередок творчості, натхнення, доброти. Клуб, який збирає небайдужих талановитих людей, котрі цінують кожну мить свого унікального і неповторного життя, вміють радіти кожній прожитій хвилині, відкривають у собі нові грані, пізнають світ і отримують задоволення від тисячі дивних речей на світі, а ще своєю позитивною енергією, запальною піснею, дотепним гумором створюють хороший настрій не лише собі, але й оточуючим. Адже основна його мета полягає в сприянні повноцінного доозвілля людей похилого віку.

Клуб «Скарбниця» - це творчості крила

Доброти, чистоти, розуміння

Це наснаги жага незборима

І великих сердець горіння.

 

Пісня, гумор і танець іскристий

В клубі місце знайдуть безперечно

Спілкуванням насолодитись

Зможуть люди поважні, статечні.

 

Повноцінно дозвілля провести

Люди віку похолого зможуть

І свою дієздатність довести

Й славу рідного міста примножить.

 

Хто на пенсії вже чи самотній

Вік поважний, а серце гаряче

Хто несе позитив, радість, спокій

 Тут підтримку знайде однозначно.

 

Тим хто вміє життя цінувати

І  радіти прожитій хвилині

І таланти свої відкривати

Клуб «Скарбниця» відкритий віднині.



                       Положення про клуб "Скарбниця"

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Клуб «Скарбниця» - одна із форм роботи Славутського МПК, спрямована на організацію спілкування людей похилого віку в години дозвілля.

1.2. Основні форми роботи клубу – зустрічі з цікавими людьми, поетами, музикантами, учасниками художньої самодіяльності, майстрами декоративно – прикладного мистецтва, аналогічними клубами.

1.3. Безпосереднє керівництво роботою клубу здійснює актив клубу та творчий відділ МПК.

ІІ. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ

2.1. Ствердити справжні права старшого покоління на свою дієздатність і активну роль у житті суспільства.

2.2. Створення якнайкращих умов для задоволення потреб у самовираженні, для суспільного визнання, поваги з боку оточуючих.

2.3.Надання психологічної підтримки людям похилого віку.

2.4. Формування нових інтересів.

ІІІ. ЗМІСТ РОБОТИ КЛУБУ

3.1. Проводить заходи, присвячені державним, місцевим, народним, особистим датам та подіям.

3.2. Бере участь у мистецькій творчості (пісенних, фольклорних заходах), яка проводиться в місті.

3.3. Здійснює екскурсійну діяльність духовними, історичними і культурними місцями краю.

3.4. Здійснює комунікативну діяльність (бесіди, обговорення книг, проблем, чаювання).

3.5. Проводить концертну діяльність, підготовлену учасниками художньої самодіяльності клубу, з метою виступів перед громадою міста.

3.6. Здійснює відпочинок на природі з метою оздоровлення.

3.7. Проводить лекційно – просвітню тематичну діяльність.

3.8. Відвідує різноманітні культурно – дозвіллєві заходи, які проводяться в місті.

3.9. Здійснює рекламу клубу через ЗМІ, місцеве радіомовлення, на web- сторінці МПК.

3.10. Клуб співпрацює з творчим відділом МПК.

3.11. Вся робота клубу проводиться згідно плану роботи клубу та плану МПК.

ІV. РАДА КЛУБУ

4.1. Роботу клубу організовує і спрямовує координаційна рада.

4.2. Рада проводить організаційні засідання, на яких вирішує питання планування роботи клубу, організації різноманітних заходів.

4.3. Налагоджує зв’язки з місцевими органами влади, громадськими організаціями, цікавими людьми тощо.

4.4. Шукає спонсорів для поліпшення матеріальної бази клубу, урізноманітнення масових заходів. 

V. ГОСПОДИНЯ КЛУБУ

5.1. Господиня (ведуча) клубу визначається радою клубу.

5.2. Бере участь у підготовці засідань, розробці сценаріїв.

5.3. Проводить масові заходи. 

VІ. АУДИТОРІЯ КЛУБУ

6.1. Цільова аудиторія – люди похилого віку,  пенсіонери.

6.2. Додаткова аудиторія – держслужбовці різних гілок влади, що мають безпосереднє відношення проблем соціально – незахищених верств населення, соціальні працівники, члени аналогічних клубів району, різні верстви населення, в т. ч. молодь, волонтери.


             Координаційна рада клубу "Скарбниця"

 

ВАСЬКІВСЬКА

Галина Опанасівна

(координатор клубу з організації мистецьких заходів)

                             

                             Люди похилого віку -

                             Мудрості щира пора,

                             Спогадів миті без ліку,

                             Роки по вінця добра.

 

                             Кажуть, юність живе лиш майбутнім,

                             Кажуть зрілість цінує лиш мить,

                             Тільки старість живе незабутнім,

                             Тим, чого не вернуть, не спинить.

 

 

КУЗЬМІНЧУК

Марія   Феодосіївна

(координатор клубу з напрямку

 "декоративне та образотворче мистецтво")

                             

                           Малювати картину руками не можна.

                           Лише серцем, що бє у душі.

                           В тій, де мешкає дивний майстер-художник,

                           Що натхнення черпає в собі.

 

                           І лиш духом всесильна людина

                           Розфарбує цей світ кольорами.

                           Щоб ожила від світла картина,

                           Наче небо мовчазне над нами.

                           

 

 

ЯКОВИШИН

Іван Семенович

(координатор клубу з напрямку "театральне мистецтво")

                             

 

                             Акторе....

                             полумя по ролі, в рампах ніч!

                             Тривога у тобі ще змалку мліє...

                             В оглядинах тупих і божевільних віч

                             Твій Гамлет помилятися не вміє.

                             У нього вибір ще лишається один,

                             а ти альтернатив не маєш жодних

                             Актор, який дожився до сивин, -

                             вертепів син і водевілів модних.

 

 



 

КАРАВАН

Марія  Олександрівна

(координатор клубу з напрямку "художнє слово")

                             

                              Ми скарби у скрині зберігаєм

                              Що тут є? Побачим – зачекайте

                              А сьогодні скриню відкриваєм

                              Й словом ми величним починаєм.

                              Спочатку було слово,

 

                              І слово було у Бога, і слово було Бог…

ПОТАПОВ

Віталій Іванович

(координатор клубу з напрямку "музичне мистецтво")

                             Я певен світ із музики почавсь

                             Воді, повітрю, небесам і суші

                             Перепливаючи крізь безконечний час

                             Творила музика прекрасну й ніжну душу.

                             О музико… без тебе білий світ

                             Не мав би чарів тих, що він з тобою має…

                             Ти зцілюєш, ти надихаєш,

                             Існуєш ти десятки тисяч літ…

                             А може й сотні… хто ж те знає.

 

                             Живе людина й музика лунає.

ТРОЦЮК

Віра   Михайлівна

(координатор з напрямку "хореографія")

«Танець – це рух. А рух – це життя » - говорить народне  прислів’я.  Мистецтво танцю нікого не залишає байдужим, а лише притягує і зачаровує своєю  неповторністю, багатогранністю, залишаючи після себе бурю емоцій і пристрасті. Танець -  це твій пульс, биття твого серця, твоє дихання. Це ритм твого життя.

                         

 т                       Якщо мелодію і рухи поєднати

                          В гармонії прекрасний дивний світ

                          Нам танець буде чари розкривати 

                          І кликати в хвилюючий політ.

 Шановні друзі!

Ми розпочали роботу нового обєднання - клубу "Скарбниця".

Поки що, нас  декілька учасників, але двері нашого клубу відкриті для усіх славутчан. 

Давайте разом пізнавати світ мистецтва і  отримувати від цього задоволення.  

Збагачуймо один одного своїм спілкуванням. І взагалі – радіймо життю, бо воно у нас одне.

І в вас, і в нас хай буде здоровя, добро і мирне небо.  

До нових зустрічей в клубі "Скарбниця"

З повагою,

члени координаційної ради

клубу "Скарбниця"


Масляна – млинцями красна!

Масляна є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Цей смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту.

 

           Незабутнє святкове дійство відбулося днями у міському Палаці культури для гостей та учасників клубу «Скарбниця». Це чудове свято пов’язують із останніми зимовими гуляннями та іграми,  проводами зими та зустріччю весни. Захід розпочався з театралізації, коли сусіди в  останній день масляного тижня, у прощенну неділю, ходили до сусідів, до родичів просити прощення за кривди та гріхи, заподіяні протягом року, вільні чи не вільні, щоб очиститись перед Великоднім постом.

     

           Учасники клубу мали змогу гарно провести час, витанцьовуючи та наспівуючи пісень, прощаючись із холодною зимою. Після запальних танців та солов’їних пісень господині пригощали присутніх різноманітними рецептами млинців які були таємницею кожної господині і передавалися через покоління. У кожної газдині були свої фірмові інгредієнти. Свято вдалося на славу, всі гості були задоволені.

«Від усієї душі»

Під такою назвою 20 червня 2018 року відбулось засідання клубу «Скарбниця» який вже кілька років створений при міському Палаці культури.

Клуб "Скарбниця" - це справжній осередок творчості, натхнення, доброти. Клуб, який збирає небайдужих талановитих людей, котрі цінують кожну мить свого унікального і неповторного життя, вміють радіти кожній прожитій хвилині, відкривають у собі нові грані, пізнають світ і отримують задоволення від тисячі дивних речей на світі, а ще своєю позитивною енергією, запальною піснею, дотепним гумором створюють хороший настрій не лише собі, але й оточуючим. Адже основна його мета полягає в сприянні повноцінного дозвілля людей старшого покоління.

Протягом вечора учасники клубу розповідали про свої молоді роки, ділилися спогадами та знайомили присутніх та гостей  із своїм мистецьким життям.

Цікаво було споглядати на фото, які показувала та знайомила із своїм життям - Галина Бендюг. Також в цей вечір відкрилась і таємниця Євгенії Бабик, виявилось, що колись  протягом багатьох років грала в духовому оркестрі на баритоні, і погодилась продемонструвати в наступному засіданні своє вміння.

Всім без сумніву сподобався вечір, бо такі засідання справді зближують та дають можливість краще сприймати людей які тебе оточують. 

«Стародавні традиції українських страв»

      Клуб "Скарбниця" - це справжній осередок творчості, натхнення, доброти. Клуб, який збирає небайдужих талановитих людей, котрі цінують кожну мить свого унікального і неповторного життя, вміють радіти кожній прожитій хвилині, відкривають у собі нові грані, пізнають світ і отримують задоволення від тисячі дивних речей на світі, а ще своєю позитивною енергією, запальною піснею, дотепним гумором створюють хороший настрій не лише собі, але й оточуючим. Адже основна його мета полягає в сприянні повноцінного дозвілля людей похилого віку.  Ото ж 30 листопада в останній день осені у міському Палаці культури відбувся захід під назвою «Стародавні секрети українських страв» в рамках святкування 400-річчя м.Славути.

     Усі гості та учасники клубу мали змогу представити цікаві страви про рецепти яких розповідали їх матусі та бабусі.

   Ведучою святкової програми була Ірина Сакалюк, яка впродовж усього свята була гоноровою та веселою господинею, і ні на мить не давала гостям сумувати.

ВИСТУПИ:

      Протягом вечора милозвучно лунали у Палаці культури українські народні пісні у виконанні учасників «Народного аматорського» хору ветеранів під керівництвом Анатолія Моторного.

            Усі присутні були щиро вдячні за отриману приємну атмосферу, за щирий сміх та позитивні емоції, за традиційне кусання Калити та за чудові смаколики, якими змогли почастуватися 

«Свято пирога» у нашому місті

Нещодавно у міському Палаці культури усі бажаючі гості та учасники клубу «Скарбниця» мали нагоду насолодитися цікавими гумористичними номерами та скуштувати смачну домашню випічку місцевих господинь на різнобарвному неординарному заході «Свято пирога».

Ведучою святкової програми була Тамара Мазур, яка впродовж усього свята була гоноровою та веселою господинею, і ні на мить не давала гостям сумувати. Оригінальні виступи подарували усім присутнім члени клубу. Марія Караван розповіла про давні традиції українців у ніч на Андрія, про значимість Калити та про обряди й гадання наших предків. Галина Бендюг зачарувала присутніх своїм голосистим співом. Справжньою потіхою на святі були веселі жартівливі виступи Зої Стрихарчук, Миколи Матусця, Віри Троцюк, подружжя Василя та Галини Прокопчуків. Своїм авторським шедевром порадувала Людмила Палій, яка вперше долучилася до команди «скарбників». Музичною  «родзинкою» свята став виступ талановитого подружжя Миколи і Віри Максимчуків. Протягом вечора милозвучно лунали у Палаці культури українські народні пісні у виконанні учасників «Народного аматорського» хору ветеранів під керівництвом Анатолія Моторного.

Усі присутні були щиро вдячні за отриману приємну атмосферу, за щирий сміх та позитивні емоції, за традиційне кусання Калити та за чудові смаколики, якими змогли почастуватися.

Клуб "СКАРБНИЦЯ"

«ОСІННЄ ЗОЛОТО»

6 жовтня у міському Палаці культури відбулась святкова концертна програма  під назвою «Осіннє золото» для гостей та учасників клубу «Скарбниця».

Розпочалося дійство прекрасною театралізацією, порівняння людського життя з різними порами року: «Життя людське, як пори року весна є в ньому, літо є, в років потоці гомінкому дивись, вже й осінь настає». Завдяки учасникам художньої самодіяльності міського Палац культури перед глядачами постали три прекрасні образи: весни (Христина Новак та Іван Пилипей), літа (Дарина Соболевська та Євген Агєєв), осені (Галина Васьківська та Іван Яковишин).

           Ведучою та  сценаристом концерту була Марія Караван, яка своїми оригінальними віршами надихнула  поринути у світ природи,.

 Свої чудові виступи усім присутнім подарували:  Тамара Мазур - з проникливою до глибини душі піснею - «Листопад» . Вокальний дует у складі Галини та Василя Прокопчуків, які заспівали пісню «Нам уже за 60» у супроводі акомпаніатора Івана Чичмаря, та разом із Тамарою Мазур виконали веселу пісню «Гарна молодичка».

 Завітала на свято і наша землячка, авторка численних збірок, оповідань, віршів, гуморесок та етюдів, українська поетеса Зоя Романівна Стрихарчук, яка зачитала свій вірш «Двобій зі старістю». А ще не менш талановитий поет Микола Матусець не тільки продемонстрував оригінальні вірші, а й ще виконав пісню «Рідна хата», яку тепло і радісно зустріли глядачі.                

  Яскраві хореографічні постановки продемонстрували вихованці міського Палацу культури: ансамбль сучасного танцю «Фрістайл» – «Кумоньки», ансамбль народного стилізованого танцю «Гердан» – «Полька», а також хореографічний колектив  «Оксамит» – «Ліричний візерунок».

  Мелодійні пісні «Три тополі» та ніжного романсу «Белой акации гроздья душистые», виконали Віра та Микола Максимчуки. Також неперевершене звучання «Вальсу» Ф. Шопена пролунало завдяки майстерному виконанню Олександра Моісєєва (викладача ДШМ).

  Також концертна програма відзначилася жартівливими та веселими художніми номерами: зокрема Василь Прокопчук зачитав гумореску Зої Стрихарчук,  Тамара Мазур заполонила усіх своєю чарівною піснею «А у нас на Україні», жіноча вокальна група зачарувала пінею «Біла хата», а чоловіча вокальна група міського Палацу культури заспівала усім відому і таку близьку серцю пісню «Рідня моя».

На завершення святкової концертної програми виступили учасники хору ветеранів міського Палацу культури, які жваво та весело заспівали українські народні пісні: «Взяло дівча відра», «Ой на горі дощ іде» та «Мамина коса»

 

Усі хто завітав до нас у цей день, безперечно насолодилися чудовим концертом, отримали прекрасний настрій та здобули віру, що чарівна осінь в житті людини приносить із собою зовсім не старість, а безцінну мудрість, не даремно ж бо осінь називають золотою. 

"ВІД РОДУ ДО НАРОДУ"

"Ой, роде наш красний, роде наш прекрасний - не цураймося, признаваймося..." Символічним заспівом стали ці невмирущі пісенні рядки до чергового засідання клубу "Скарбниця", що діє при міському Палацу культури. Девіз зібрання обрали промовистий: "Від роду до народу". Постійні ведучі Ірина Сакалюк, Тамара Мазур, Марія Караван, Людмила Проценко та Олена Хоменко органічно вплітали літературно-філософську канву в концертне дійство, де були задіяні кращі таланти МПК та самодіяльні митці краю... 

Рід, родина, Батьківщина - чи є на світі щось милііше від цих простих, але таких всеоб'ємних слів?

Метою зустрічі стало навернення до народної мудрості, ненав'язливе нагадування, що українська нація прадавня, вона завше була щедрою на таланти. Ми вміємо бачити і творити красу. Українок у всьому світі впізнають по вишиванках. А скільки веселих і сумних пісень із серця народили - не перелічити!

Не мало їх лунало в зал у ході зібрання. Чарували слухачів жіноча та чоловіча вокальні групи міського хору ветеранів, який прекрасно звучав у повному складі. Сильним голосом взяла у полон юна Божена Поліщук ("Моя душа немов лелека..."). Органічно почувалися на сцені Микола Матусець, Зоя Стрихарчук, дует сестер Любові Власюк та Ольги Дорофієвої, а також сімейний - Галини та Василя Прокопчуків.

Шквал оплесків, завдяки фантазії та тему популярних українських пісень, заслужив Муніципальний духовий оркестр. Природно вплелася у концертне дійство розповідь про визначного сина українського народу Тараса Шевченка: Микола Михайлович Гибалюк перевтілився у незрячого бандуриста , а милі юнки із драмгуртка МПК стали героїнями щемливої композиції "Жіноча доля у творах Т.Г. Шевченка".

Одне слово, було кого послухати і на що подивитись. Прощалися до наступного зібрання. Відлунням звучало: "Слава роду нашому, слава Україні!"

                                                                                                                                                                                       В.Завадська